ایران فیدار > مقالات > لرزش درب اتوماتیک شیشه ای

علت لرزش درب اتوماتیک شیشه ای

در صورتی که با لرزش سکوریت اتوماتیک مواجه باشیم ، لت ها به خوبی باز و بسته نشده و به طور کلی کیفیت از دست می رود. این لرزش به دلایل و عوامل مختلفی بستگی دارد. چنین وضعیتی به بورد موتور آسیب خواهد رساند و مدار را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.


دلایل لرزش درب اتوماتیک شیشه ای


فرسایش هنگرهای پلاستیکی
سفت یا شل بودن تسمه
عدم نصب صحیح راهنمای کف

ارتفاع زیاد درب
سبک بودن درب
تنظیم نبودن قدرت یا سرعت موتور

معمولا مشکل اصلی بر اثر فرسایش هنگرهای پلاستیکی است. زمانی که این هنگرها کیفیت اولیه ی خود را از دست داده و به نوعی آسیب دیده و تخریب شده اند، با لرزش سکوریت اتوماتیک مواجه خواهیم شد. از آن جایی که هنگرها پلاستیکی هستند، طول عمر به مراتب کمتری نسبت به دیگر اجزای سکوریت اتوماتیک دارند. البته بعضی عوامل نیز به فرسایش و استهلاک آن ها، دامن می زنند؛ به طور نمونه اگر این درب اتوماتیک در محلی که بخار و پخت و پز در آن جریان دارد، نصب شده باشد؛ چربی و گرفتگی روغنی هنگرها با سرعت بیشتری اتفاق می افتد و به واقع غلطک ها زودتر به نقطه ی فرسایش خود می رسند. برخی اوقات نیز خود صفحه مقطعی که هنگر روی آن در حرکت است، به مرور زمان تخریب شده و باید با تمیز کردن یا تعویض آن، مشکل رفع گردد. به طور کلی عمده دلیل لرزش درب اتوماتیک شیشه ای را باید همین غلطک ها بدانیم.

خرابی هنگر درب اتوماتیک شیشه ای | ایران فیدار

مورد بعدی به سفت یا شل بودن تسمه مربوط می شود. در صورتی که تسمه بیش از اندازه سفت بسته شده یا خیلی شل باشد، با لرزش درب روبرو می شویم.

تنظیم تسمه درب سکوریت اتوماتیک | ایران فیدار

عدم نصب صحیح راهنمای کف (شل یا سفت بودن زیاد از حد آن)، نیز موجب لرزش سکوریت اتوماتیک شده و صدای ناخوشایندی نیز به اضافه ی آن تولید خواهد کرد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

ارتفاع زیاد درب نیز مشکل دیگری ست که در گزارشات نشان از لرزش درب می دهد.

توجه داشته باشید که جنس قطعات درب شیشه ای اتوماتیک و خود شیشه ی به کار رفته در ساخت لت ها، باید تناسب درستی با سایز و ابعاد آن داشته باشد. در صورتی که برای لت های بزرگ، از شیشه های ضعیف و بی کیفیت و سبک استفاده شود، حین باز و بسته شدن، لرزش به وجود آمده و لت ها نمی توانند به خوبی روی ریل حرکت کنند. به همین دلیل است که همیشه توصیه اکید می شود که قطعات درب اتوماتیک و لت های آن را متناسب با کاربری و ابعاد انتخاب و خریداری نمود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

اگر سرعت موتور زیاد باشد، برای کنترل آن مشکل به وجود آمده و لت ها حین جا به جایی در ریل نادرست حرکت می کنند. همین موضوع باعث ایجاد لرزش و سر و صدای اضافی خواهد شد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
در صورتی که لرزش درب اتوماتیک را مشاهده کردید، حتما خیلی زود درخواست سرویس کار داده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

عوارض لرزش درب اتوماتیک شیشه ای

عدم رسیدگی به لرزش درب اتوماتیک شیشه ای ، عملکرد درب را مختل ساخته و از حرکت روان لت ها روی ریل؛ جلوگیری به عمل می آورد. علاوه بر این صدای اضافی نیز حین باز و بسته شدن و حرکت لت های درب به گوش می رسد، که به هیچ وجه خوشایند نخواهد بود. در نهایت بر اثر مرور زمان و استمرار لرزش درب، موتور، منبع تغذیه، بورد و به طور کلی طول عمر درب خودکار تحت تاثیر قرار گرفته و با سرعت بیشتری به تخریب نزدیک می شود. در صورتی که بخواهید درب سکوریت اتوماتیک نصب شده در محل شما، طول عمر کافی داشته و با کیفیت به کار خود ادامه دهد؛ باید به تمام جزئیات اهمیت داده و در صورت مشاهده هرگونه نقصان یا عدم تنظیم در عملکرد و قطعات؛ فورا درخواست سرویس کار بدهید. سرویس کار درب های خودکار، عیب یابی را انجام داده و تعمیراتی متناسب با نیازهای رخ داده، صورت می دهد. به این شکل با هزینه ای اندک، عیب برطرف شده و از طول عمر دستگاه نیز کاسته نمی شود.


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت ایران فیدار می باشد.