ایران فیدار > درب اتوماتیک در اصفهان > درب اتوماتیک ریلی در اصفهان
درب ریلی پارکینگ - جک ریلی | ایران فیدار

در اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک پارکینگ براساس ساختار به دو گروه درب اتوماتیک ریلی و درب اتوماتیک بازویی تقسیم می شود. درب اتوماتیک ریلی در ساختمان هایی که فضای کافی برای نصب درب لولایی وجود ندارد استفاده می شود. درب اتوماتیک کشویی با نام درب اتوماتیک ریلی نیز شناخته می شود.
درب اتوماتیک ریلی پارکینگ بیشتر مناسب پارکینگ هایی است که دارای فضای محدودی در عمق محیط پارکینگ هستند . مکانیزم کار این نوع درب ریلی به صورت کششی و به وسیله چرخ دنده پرقدرت بر روی دنده شانه ای می باشد. سیستم اتوماسیون این درب ها با استفاده از انتقال قدرت گیربکس در دو مدل چرخ دنده شانه ای و زنجیری ارائه می گردد.جک ریلی درب اتوماتیک برای مکان هایی که نیاز به باز شدن درب به صورت ریلی یا کشویی می باشد مورد استفاده قرار میگیرد .در بعضی از درب ها موقعیت درب و فضا به گونه ای است که باز و بسته شدن درب باعث ایجاد اشغال فضای زیادی می شود در مواقعی که کمبود فضا برای باز و بسته شدن درب باشد از درب های جک ریلی استفاده میشود باید توجه داشت عملکرد درب ریلی نیاز به فضایی به اندازه درب ، در سمت راست یا چپ دارد تا درب در هنگام باز شدن در آن فضا قرار گیرد .

جک درب حیاط - درب اتوماتیک ریلی پارکینگ - درب اتوماتیک پارکینگ ریلی | ایران فیدار

مکانیزم درب اتوماتیک ریلی

جک درب ریلی برای درهایی با عرض حداکثر ۷ متر و با تحمل وزن تا ۱۶۰۰ کیلوگرم مناسب می باشد که متراژ و وزن درب ذکر شده برای درب صنعتی می باشد.موتور های ساخت ایتالیا از بهترین موتور های جک ریلی و جک بازویی هستند که عملکردی کاملا بی صدا و نرم دارند . در درب های ریلی ، در انتهای درب کشویی موتور جک ریلی یا جک کشویی نصب می شود و به واسطه یک رابط به نام دنده شانه ای به درب اتصال پیدا می کند .مدار جک ریلی یا جک کشویی همانند مدار جک بازویی می باشد که در برابر نوسانات برق بسیار حساس بوده و باید حتما قبل از ورود جریان برق به مدار حتما از یک محافظ برق استفاده کرد .اکثر برد های جک ریلی همانند جک بازویی دارای قابلیت تنظیم دور موتور و کم شدن دور آن در انتهای کار و ترمز را دارد امروزه اکثرا تمامی مدار فرمان ها به صورت کاملا دیجیتال می باشد.
نکته مهم در نصب جک های ریلی روان سازی درب ریلی می باشد که بسیار پر اهمیت و قابل توجه می باشد. باید دقت نمود دنده شانه ها با توجه به جایگاه قرارگیری موتور به گونه ای روی درب نصب شوند که با حرکت موتور وزن درب روی موتور نیفتد و بر عکس با حرکت درب شاهد فاصله ریل از موتور نباشیم. دنده شانه ای رابط موتور و درب می باشد .دنده شانه ای به صورت هر شاخه یک متر موجود می باشد و می توان با قرار دادن چندین ریل در کنار هم بسته به اندازه درب مسیر باز و بسته شدن را آماده کرد.

نصب جک ریلی در پارکینگ در اصفهان | ایران فیدار

مزایای درب اتوماتیک ریلیقابلیت تردد نامحدود
جهت استفاده بر روی درب های سنگین
عملکرد آسان در باز و بسته شدن

نصب باطری برای کارکرد در زمان قطع برق
دارای سنسور حرکتی و چشم مادون قرمز
داشتن حداقل صدا و حداکثر قدرت

درب اتوماتیک ریلی پارکینگ | کاربرد

درب اتوماتیک ریلی مکانیزمی قدرتمند برای مصارف مختلف از جمله ورودی انبار، کارخانجات و ادارات دولتی و راه حلی کارآمد برای محل هایی با تردد بالا و درب های سنگین می باشد. با استفاده از یک مکانیزم ساده و در عین حال موثر شما می توانید یک دروازه ورودی تمام اتوماتیک برای پارکینگ های خود داشته باشید. ساختار کلی درب اتوماتیک ریلی به شکلی است که یک لنگه درب که به طور معمول بیشتر از ۲/۵ متر طول دارد به صورت کشویی و بر روی ریل به سمت چپ یا راست حرکت می کند و فضای ورودی را به صورت کامل باز می کند . کاربرد این درب ها برای مکان هایی توصیه می شود که به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز باشد و اندازه ی درب به قدری بزرگ باشد که استفاده از مدل های مشابه مقرون به صرفه نباشد. محدودیتی برای استفاده از درب های ریلی وجود ندارد و قابلیت استفاده در پارکینگ های مسقف و روباز را دارند. معمولا باز و بسته شدن این درب کم صدا می باشد . از جمله معایبی که برای این نوع دربها می توان برشمرد داشتن فضایی معادل اندازه ی خود درب در سمت چپ یا راست آن است

در اتوماتیک ریلی اصفهان - در ریلی | ایران فیدار

انتخاب سیستم مناسب برای درب پارکینگ

بخش های اصلی درب اتوماتیک ریلی عبارتند از
موتور و گیربکس
مدار فرمان
چراغ فلاشر
چشمی ایمنی (فتوسل)
رسیور و ریموت

درب اتوماتیک ریلی اصفهان - درب اتوماتیک ریلی پارکینگ | ایران فیدار

موتور مورد استفاده در درب اتوماتیک کشویی دارای انواع ۲۴ ولت، ۲۲۰ ولت تک فاز و ۳۸۰ ولت سه فاز می باشد که هر کدام قدرت حمل درب به وزن مشخصی را دارد. برای روانکاری گیربکس معمولا از گیریس در اپراتور درب های اتوماتیک کشویی استفاده می شود ولی در برخی مدل ها مجموعه موتور و گیربکس درون روغن شناور می باشند که تحت عنوان هیدرولیک در بازار شناخته می شوند . از جمله مزایای مدل هیدرولیک می توان به روانکاری بهتر گیربکس و تعداد سیکل کارکرد بیشتر نسبت به درب های اتوماتیک کشویی معمولی اشاره کرد. انتخاب اپراتور مناسب برای درب پارکینگ ریلی براساس میزان تردد و وزن درب باید انجام شود.

استعلام قیمت و ثبت سفارش در ایران فیدار


انواع در اتوماتیک در اصفهان | ایران فیدار انواع راهبند در اصفهان | ایران فیدار
انواع دزدگیر در اصفهان | ایران فیدار