ایران فیدار > درب اتوماتیک در اصفهان > درب اتوماتیک بازویی در اصفهان > نصب درب اتوماتیک بازویی
نصب جک بازویی پارکینگ - در برقی پارکینگ | ایران فیدار

نصب درب اتوماتیک بازویی

درب اتوماتیک بازویی

امروزه با گسترش دنیای تکنولوژی و ایجاد فناوری های پیشرفته روش های مختلفی جهت سهولت در تردد ما انسان ها و صرفه جویی در انرژی و نیروی انسانی بوجود امده است که یکی از این روش ها استفاده از درب های برقی می باشد. درب پارکینگ برقی در مقایسه با درب‌های دستی سبب ایجاد ترافیک کمتر در کوچه و خیابان می‌شود و نیاز به پیاده شدن از خودرو و باز کردن درب پارکینگ نیست. این درب ها اغلب مجهز به نوعی حس‌گر هستند که نزدیک یا دور شدن اشخاص را تشخیص داده و با زمان بندی خاصی کار باز کردن یا بستن درب را انجام می دهد همچنین می توانید با ریموت درب را باز نمائید و به راحتی ماشین خود را به داخل پارکینگ ببرید. برای اتوماتیک کردن درب پارکینگ خود نیاز به تجهیزات خاصی است و مهمترین آن جک درب بازویی است . همچنین نصب صحیح تجهیزات درب برقی بسیار در نحوه صحیح کارکرد درب موثر است .
در مقاله زیر با توضیحات مختصری از نصب درب اتوماتیک پارکینگ آشنا خواهید شد اما برای اطمینان از نصب صحیح درب از مشاوران تخصصی ایران فیدار کمک بگیرید.


پک کامل جک بازویی شامل موارد زیر است :


دو عدد بازوی فابریک
دو عدد خلاص کن جک بازویی
یک جفت چشمی ایمنی

دو عدد ریموت کنترل
چراغ چشمک زن (فلاشر)
یک عدد جعبه فرمان

موتور در اتوماتیک پارکینگ | ایران فیدار

ابعاد و مشخصات فیزیکی و فنی دستگاه

 طول بازو در حالت بسته ۸۱.۵ cm ، طول بازو در حالت کاملا باز cm ۱۱۴ ، وزن هر بازو ۷ kg ، حداکثر طول درب مجاز جهت نصب در هر لنگه ۳ متر ، حداکثر وزن درب مجاز جهت نصب در هر لنگه ۳۵۰ kg و ماکزیمم زاویه بازشو جهت هر لنگه ۱۲۰ درجه می باشد.
آلیاژ استفاده شده در پوسته و ساختار بازو آلومینیوم با رنگ الکترو استاتیک ، ولتاژ مصرفی دستگاه ۲۲۰ v ، قدرت موتور ۳۰۰ w ، زمان کارکرد بازوها ۲۵ sec ، خازن راه اندازی ۸µf ، محدوده ی دمایی کار -۳۵ c-+ ۸۰ c است.


طریقه نصب موتورها

ابتدا ۲ عدد صفحه پلیت ۱۵*۱۵ترجیحا قطر ۱۰ mm بر روی ستون و یا کلاف درب، توسط رول بولت و یا جوشکاری نصب می کنیم. ( جهت استفاده بهینه از قدرت بازوها، آنها را در محدوده وسط درب و به صورت قرینه و رو به روی هم نصب میکنیم. ) جهت نصب انتهای موتورها به دو فاصله A و B باید توجه زیادی شود. بهترین مقدار جهت فاصله A ( فاصله جانبی پایه جک از لولا ) ۱۳ cm می باشد .
بهترین مقدار جهت فاصله B ( فاصله عمودی پایه از لولا ) ۱۳ cm می باشد . نکته: برای افزایش زاویه بازشو درب از مقدار B کم و به فاصله A اضافه می گردد .

نصب موتور در پارکینگ - درب اتوماتیک پارکینگی | ایران فیدار

نصب فتوسل

  • فتوسل ۲ سیم :منفی به سوکت ۲۲ و مثبت به سوکت ۲۱ داخل مدار متصل می گردند .
  • فتوسل ۴ سیم: منفی به سوکت ۲۲ و مثبت به سوکت ۲۱ و s به سوکت شماره ۲۳ ( FT) داخل مدار متصل می گردند و سوکت منفی به Com داخل چشمی جامپر می شوند .
  • برنامه ریزی ریموت کنترل
  • کد دادن سریع ریموت ، با نگه داشتن دکمه F۱ به مدت ۳ ثانیه صفحه نمایش به چرخش در می آید و با زدن یکی از دکمه های ریموت کد آن به صورت ۴ کانال ذخیره می شود .
  • پاک کردن ریموت ها
  • جهت پاک کردن همه ی کد های ریموت ابتدا باید توسط دکمه Menu وارد منو rA شوید . سپس با فشردن دکمه Sub منو Er را انتخاب کرده و با زدن دکمه Up کلمه Ys به معنای آیا مطمئن هستید نمایان می گردد . با فشردن مجدد کلید Up کلیه ریموت های موجود در سیستم پاک می گردد .
سیم کشی در برقی - برد در برقی پارکینگ | ایران فیدار
جک پارکینگی - جک برقی پارکینگ | ایران فیدار

خلاص کردن جک

جهت خلاص کردن بازو ها و استفاده از آن ها به صورت دستی به هر دلیل ( قطعی برق و یا نیاز به تنظیمات ) ابتدا درپوش قسمت سوئیچ خلاص کن را برداشته و پس از قرار دادن کلید خلاص کن و چرخاندن آن اهرم را به آرامی به سمت بیرون کشیده و درب را به صورت دستی باز یا بسته کنید . جهت قفل مجدد درب جهت استفاده اتوماتیک درب را به طور کامل بسته و اهرم خلاص کن را به حالت اول برگردانده ، کلید را چرخانده خارج می کنیم و درپوش را در جای اولیه خود قرار می دهیم .


درب اتوماتیک لولایی - جک در بازکن | ایران فیدار

نحوه تعیین محل نصب سر جک

 بعد از نصب پایه عقب بازو به صورت کاملا تراز پایه عقب بازو را به آن متصل کرده ، جک را خلاص نموده و تا انتها می بندیم . درب را تا نقطه ای که مورد نیاز است ( حداکثر ۱۲۰درجه ) باز کرده با قرار دادن تراز بر روی بازو و یا استفاده از تراز لیزری و بستن کامل پیستون جک محل نصب سر جک بر روی درب مشخص می گردد و نسبت به فیکس کردن سرجک اقدام میکنیم . جعبه مدار فرمان در محلی ترجیحا نزدیک درب، فلاشر بایستی در بالای چهار چوب درب و فتوسل ها در محلی خلاف جهت باز شدن درب در ارتفاع ۶۰ cm از زمین و رو به روی هم نصب گردند .

جمع بندی

محصولاتی مانند انواع درب اتوماتیک بازویی ، کرکره برقی ، درب اتوماتیک ریلی و راهبند برای کارایی بهتر نیازمند نصب و راه اندازی توسط نیروهای ماهر و با تجربه هستند. شرکت ایران فیدار با داشتن نیرو های متخصص در نصب و تعمیر درب اتوماتیک بازویی آماده ارائه و نصب محصولات مربوطه در اصفهان و دیگر شهرستان ها می باشد. جهت اخذ مشاوره در مورد محصولات و قیمت آنها و همچنین در خصوص خرید قطعات درب اتوماتیک بازویی می توانید با مشاوران با تجربه تماس بگیرید.