ایران فیدار > درب اتوماتیک در اصفهان > درب اتوماتیک بازویی در اصفهان > تعمیر و خدمات درب اتوماتیک بازویی
تعمیر انواع درب اتوماتیک پارکینگ | ایران فیدار

تعمیر و خدمات درب اتوماتیک بازویی

درب اتوماتیک بازویی

جک برقی بازویی بر خلاف درب های معمولی مجهز به سنسور و چشمی هستند و با تشخیص حضور افراد و یا بر اساس زمان بندی که به آنها داده می شود باز و بسته می شوند. این درب ها اغلب برای پارکینگ ساختمان ، درب گاراژ ، درب حیاط و... نصب می شوند و با استفاده از آنها رفت و آمد راحت تر صورت گرفته و نیازی به پیاده شدن از ماشین برای باز و بسته شدن درب ندارند. درب های اتوماتیک ایمنی بسیار بالایی دارند و در برابر فشار مقاوم هستند. مهم ترین ویژگی این درب ها ایجاد امنیت و آسایش و سهولت در استفاده است ، از این رو برای درب پارکینگ اکثر ساختمان ها از در اتوماتیک بازویی استفاده می شود.بعد از گذشت مدت‌ زمانی که از درب اتوماتیک بازویی استفاده می‌کنید ، امکان خرابی و اختلال در کارکرد آن وجود دارد که با یافتن علت خرابی  و بررسی و برطرف کردن مشکل درب پارکینگ ، همانند روز اول به‌درستی کار می‌کند. در صورتی که به تعمیر و خدمات نیاز پیدا کردید همواره می توانید با کارشناسان با تجربه ایران فیدار تماس حاصل نمایید و با اطمینان خاطر تعمیر درب اتوماتیک بازویی خود را به ما بسپارید.


خرابی در اتوماتیک پارکینگ | ایران فیدار

علت خرابی درب اتوماتیک پارکینگ

شاید برای شما هم پیش بیاید که هنگامی که درون ماشین هستید و با فشردنریموت کنترل در اتوماتیک پارکینگ منتظر باز شدن درب هستید اما درب پارکینگ باز نمی شود یا اینکه ممکن است درب پارکینگ باز شود ولی دیگر بسته نشود. این اتفاق ممکن هست هر لحظه در طول روز رخ دهد و برای شما مشکل ساز شود. عوامل متعددی ممکن است باعث خرابی درب پارکینگ بازوئی باشد. ممکن است در بعضی از موارد درب مشکل جدی نداشته باشد و خودتان بتوانید آن را حل کنید اما هرگاه درب و جک پارکینگی شما خراب شد و نیاز به تعمیر جک پارکینگی داشتید می توانید از کارشناسان حوزه تعمیر درب پارکینگ ایران فیدار درخواست کمک نمائید.


در موقع خرابی درب بازویی پارکینگ موارد زیر را بررسی نمائید


ریموت کنترل خود را چک کنید
عملکرد جک ها را کنترل کنید
برد اصلی درب را بررسی کنید

چشمی های درب را بررسی کنید

ریموت کنترل در پارکینگ | ایران فیدار

خرابی ریموت کنترل

هرگاه از ریموت کنترل جهت باز کردن درب استفاده می نمائید به چراغ آن توجه کنید.
وقتی چراغ روی ریموت به نسبت همیشه کم رنگ تر شده و یا روشن نمی شود، مسلماً ایرادی رخ داده است . دراین صورت یا ریموت معیوب شده است یا باطری ریموت به دلیل استفاده مکرر ضعیف شده و باید آن را تعویض کرد.
 درصورت خرابی ریموت باید آن را تعویض نمائید.اگر با تعویض باتری یا ریموت کنترل، درب پارکینگ اتوماتیک شما باز نشد باید موارد دیگر خرابی را بررسی کنید.


جک برقی پارکینگ - در پارکینگ برقی | ایران فیدار

کنترل عملکرد جک ها 

در صورتی که جک بازویی ایراد داشته باشد درب اصلاً باز و بسته نمی شود. بنابراین وقتی دو لنگه درب باز نشد صد در صد مشکل از جک های بازویی است. این مشکل حادترین مشکل برای درب اتوماتیک بازویی است اما با تعمیر و یا تعویض آنها به راحتی می توان عملکرد درب را بهبود بخشید. اگر جک درب پارکینگ شما خراب شده است باید با تعمیرکاران درب پارکینگ ایران فیدار تماس حاصل نمائید.


تعمیر چشم در پارکینگ در اصفهان | ایران فیدار

بررسی چشمی های درب

وقتی ریموت کنترل مورد بررسی قرار گرفت اما هنوز در باز و بسته شدن درب دچار مشکل هستید باید چشمی ها را بررسی نمود زیرا ممکن است ارتباط بین آنها قطع شده باشد و همین امر مانع عملکرد نادرست درب شود. اگر ایراد درب از چشمی هاست باید آنها را تمیز کنید تا اشعه مادون قرمز راحت تر به گیرنده برسد. علاوه بر آن چشمی ها باید هم تراز باشند. گاهی اوقات نیز چشمی درب در معرض نور آفتاب قرار گرفته و اشعه خورشید عملکرد آنها را با مشکل مواجهه کرده است. اصولاً چشمی ها در فصول گرم سال دچار این عیب می شوند و باید با استفاده از سایبان آن را برطرف نمود. وقتی چشمی ها از نظر تمیزی و تابش مستقیم نور خورشید به آنها مورد بررسی قرار گرفتند اما باز هم خراب هستند باید نسبت به تعمیر و یا تعویض آنها اقدام کنید.


ریموت جک ریلی - ریموت در ریلی اتوماتیک - ریموت جک بازویی | ایران فیدار

بررسی برد اصلی درب

کنترل سلامت موتور درب و برد اصلی آن امری بسیار ضروری است که همواره باید بدان توجه شود. برای کنترل سلامت برد موتور جک برقی گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک نمائید و یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید. اگر از برد اصلی صدا آمد مسلماً هم ریموت عملکرد درستی دارد و هم برد، فرمان ریموت را به درستی انجام داده است اما اگر صدایی نشنیدید باید فیوز، سپس برد اصلی و سیم های ورودی به آن را چک نمائید که این کار کاملاً تخصصی است و باید از افراد متخصص و حرفه ای بدین منظور کمک بگیرید.


نکات محافظت از جک ها در سرما

بهتر است بدانید که در فصل زمستان با سرد شدن و خشکی هوا، موتور و جک و فنرها و قسمت‌های دیگر به سختی و با فشار بیشتری کار می‌کنند، این وضعیت مهم‌ترین دلیل احتمال خرابی درب اتوماتیک پارکینگ در فصل سرما است و نیاز به محافظت و نگهداری بیشتری را نسبت به سایر فصول ایجاد می‌کند.
روغن‌کاری درب اتوماتیک پارکینگ :

برای انجام این مورد خود شما نیز می‌توانید با تهیه روغن مناسب درب پارکینگ خود را روغن‌کاری کنید.
پوشش موتور درب اتوماتیک پارکینگ با پشم شیشه :

پوشش قطعات اصلی و موتور درب اتوماتیک با پشم شیشه می‌تواند در جلوگیری از یخ‌زدگی موتور درب اتوماتیک پارکینگ تأثیرگذار باشد.
در آخر برای محافظت از درب اتوماتیک پارکینگ باید یادآوری کنیم که با توجه به اینکه درب اتوماتیک پارکینگ به‌طور متوسط سالانه بیشتر از ۱۰۰۰ بار باز و بسته می‌شود و این یعنی مقدار زیادی حرکت و لرزش که احتمال دارد موجب شود پیچ و مهره سخت‌افزارهای درب اتوماتیک شل شوند، بنابراین لازم است گاهی تمام پیچ و مهره‌ها را بررسی و سفت کنید.

تعمیر جک در اتوماتیک پارکینگ در اصفهان | ایران فیدار

جمع بندی

یکی از رایج ترین و مهمترین درب برقی و درب اتوماتیک ، درب پارکینگ ها می باشند و از آن مهمتر تعمیر درب اتوماتیک بازویی میباشد. از نام های مرسوم دیگری که به این درب گفته می شود، جک پارکینگ و یا جک پارکینگی میباشد. در واقع خیلی اوقات ممکن است که درب پارکینگ شما به دلایل مختلفی دچار مشکل شود و خراب شود و یا بدرستی مانند قبل باز و بسته نشود که این اتفاق ممکن هست هر لحظه در طول روز رخ دهد و برای شما مشکل ساز شود و نیاز به تعمیرکار پیدا کنید ، باید این نکته را اشاره کنیم که هر موقع که درب و جک پارکینگی شما خراب شد و نیاز به تعمیر جک پارکینگی داشتید میتوانید با ایران فیدار تماس بگیرید تا ما خدمات خود را در سریع ترین زمان ممکن به شما ارائه دهیم .