ایران فیدار > درب اتوماتیک در اصفهان > درب اتوماتیک کرکره ای در اصفهان
ایران فیدار | درب اتوماتیک رول آپ - در اتوماتیک کرکره برقی

کرکره برقی در اصفهان

کرکره برقی یا درب اتوماتیک کرکره ای را امروزه می توان یکی از ساخته هایی دانست که با وجود ساختار ساده اش توانسته در سهولت زندگی نقش مهمی ایفا کند. از دهه ها قبل افراد برای حفاظت و راحتی بیشتر محیط زندگی و محل کار خود، از کرکره استفاده می کردند؛ اما پیشرفت و حرکت انسان به سوی تکنولوژی باعث طراحی و ساخت دسته جدیدی از کرکره ها به نام در کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک گردید. کرکره در ایران تقریبا دارای سابقه ای حدود ربع قرن می باشد. در ابتدا کار با تبدیل کرکره های عادی به اتوماتیک شروع شد؛ بدون تغییر در ظاهر و نوع ساخت آن. اما بعد از مدتی استفاده از این روش در ساخت درب های ساختمانی نیز متداول شد و این آغازی بود بر ورود نوع جدیدی از تیغه کرکره به بازار .
کرکره برقی با بهره مندی از تیغه‌های آلومینیومی ، گالوانیزه و پلی کربنات و رول گیتر در طرح‌ ها و اشکال گوناگون مانند تخت ، قوس‌دار و پانچ دار در بازار ارایه می شود . می توان گفت مزیت استفاده از کرکره برقی ایجاد هارمونی مناسب بین درب و نمای ساختمان و فراهم نمودن ورود و خروج راحت برای افراد می باشد. کرکره دارای قابلیت نصب در هر مکان و ابعادی را دارند.
درب کرکره ای در انواع مختلفی با توجه به نوع تیغه ها و نوع موتور در بازار موجود می باشد که در این مقاله به تمامی آن ها اشاره می کنیم.

انواع کرکره برقی

تیغه کرکره آلومینیوم

شکل دهی و تبدیل آلومینیوم از بیلت به تیغه کرکره برقی به وسیله اکستروژن انجام می شود ، اکستروژن یک فرآیند تغییر شکل پلاستیک در آلومینیوم است و به دو روش گرم و سرد انجام می گیرد ، در تولید تیغه کرکره برقی  از روش گرم استفاده می شود که در آن بیلت را پیش از بارگذاری در دستگاه پرس پیش گرم می کنند و به وسیله اعمال نیرو توسط درام دستگاه و عبور دادن آن از یک قالب با سطح مقطع کمتر اکسترود تیغه کرکره برقی اتوماتیک انجام می شود .

تیغه آلومینیوم - تیغه دو پل و تک پل | ایران فیدار

تیغه های آلومینیومی خود نیز  دارای تنوع در تولید هستند از جمله ی آن ها می توان به تیغه ی تک پل و دو پل ، تیغه پانچ ، تیغه لوکس ، تیغه غضروف دار اشاره کرد.


تیغه کرکره برقی آلومینیومی دارای جداره داخلی تکی (تک پل) تا چهار پل می باشند. که نوع تک پل و  دو پل آن نسبت به سایر مدل ها مورد مصرف بالاتری دارند و این نوع تیغه ها بیشترین تقاضا را در بازار دارا می باشند.سایز های تیغه های آلومینیومی موجود در بازار در سایزهای ۳۰  ، ۶۰، ۸۰ ، ۱۰۰ و ۱۴.۵ موجود می باشد . از سایز ۶۰ تیغه بیشتر در کرکره پارکینگ هایی با ابعاد کوچک و پنجره ها استفاده می شود. از سایز ۸۰ تیغه در پارکینگ ها و کرکره فروشگاه ها با ابعاد متوسط تا ۱۸ متر مربع استفاده می شود. از سایز ۱۰۰ تیغه در فروشگاه های عریض و کرکره صنعتی کارخانجات و درب سوله ها استفاده می شود . عواملی که در قیمت تیغه کرکره برقی تاثیر گذار هستند عبارت اند از وزن تیغه ها در هر متر مربع که در حال حاضر در بازار از وزن ۴.۵ کیلوگرم تا حدود ۸ کیلوگرم تولید می شود. عامل بعدی نوع متریال استفاده شده آلومینیوم می باشد که در دو نوع استاندارد و تبدیلی عرضه می شود
با توجه به وزن تیغه کرکره در هر متر مربع  و  آلومینیوم اکسترود شده  با درجه خلوص بالا ( بیلت آلومینیوم استاندارد ۶۰۶۳ )که رایج در تولید کرکره برقی است می توان بهترین تیغه کرکره را انتخاب نمود .

تیغه در کرکره ای - تیغه درب اتوماتیک کرکره ای | ایران فیدار

تیغه کرکره برقی پانچ از پانچ شدن تیغه های تک جداره آلومینیومی تولید می شود و روی تیغه برش هایی به شکل دایره ، مستطیل ، بیضی ایجاد شده است که جهت زیبایی بیشتر و همچنین ورود نور بصورت ترکیبی با تیغه کرکره آلومینیوم ساده استفاده می شود .
استفاده کل یک دهنه کرکره برقی با تیغه های پانچ چندان توصیه نمی شود و بهتر است حداکثر ۵-۶ ردیف از تیغه های کرکره برقی پانچ شده باشد. می توان در پشت تیغه کرکره پانچ، تلق شفاف پلی کربنات نصب نمود تا از ورود و خروج هوا جلوگیری نمود، ولی در صورتی که کاربری پارکینگ باشد بهتر است در پشت تیغه کرکره پانچ نوار پلی کربنات نصب نشود تا دود تولیدی اگزور خودروها از میان کرکره های پانچ خارج شود. همچنین برای مغازه هایی مانند طلا و جواهر فروشی از تیغه پانچ استفاده می شود تا امنیت مغازه حتی در زمان بسته بودن بالاتر برود.

تیغه پانچ - تیغه پانچ دار | ایران فیدار

تیغه کرکره غضروف دار برای بی صدا کردن کامل در کرکره اتوماتیک استفاده می شود.در کرکره برقی ممکن است در دور اول چرخش که حجم تیغه دور شفت کم است صدای اندکی تولید نماید. در صورتی که بخواهیم تیغه کرکره کاملاً بی صدا عمل کند باید دوران و چرخش آن را آسانتر نماییم و این کار با افزودن یک تیغه کوچک (غضروف) به کرکره برقی امکان پذیر خواهد بود. این غضروف معمولاً سایز ۱۰، ۱۵، ۲۲ و یا ۳۰ می باشد و کاربری اصلی تیغه غضروف دار کرکره برقی، درب کرکره ای پارکینگ می باشد که عملکرد بی صدای کرکره برقی آن بسیار مهم است.به کرکره برقی های غضروفدار تیغه کرکره لوکس نیز می گویند و با رنگ آمیزی تیغه اصلی و غضروف با ۲ رنگ متفاوت می توان ترکیب زیبایی ایجاد نمود. تیغه های کرکره برقی غضروفی در حدود ۵۰% از کرکره برقی آلومینیومی گرانتر می باشند و البته علاوه بر بی صدا بودن، استحکام، ایمنی و زیبایی بیشتری دارند.

اسلت غضروف دار - تیغه غضروف دار | ایران فیدار
تیغه کرکره گالوانیزه

تیغه کرکره گالوانیزه تک جداره از آهن گالوانیزه ساخته شده و از استحکام بالاتری نسبت به تیغه های آلومینیمی برخوردار است و در رنگ های متنوع ارائه می شود تیغه گالوانیزه همانطور که از نام آن پیداست از ورق آهن گالوانیزه ساخته شده و به دلیل تک جداره بودن در نمای رول شده فضای بیشتری را اشغال می کند و هم چنین به دلیل استهلاک بالای آهن و سنگینی آن کمتر از این نوع تیغه در نماهای تجاری و مسکونی استفاده می شود و بیشتر موارد استفاده این نوع تیغه در اماکن صنعتی و درب های با ابعاد بزرگ می باشد . از مزیت های این نوع تیغه می توان به استحکام بالای آن و هم چنین نمای زیبای آن در نوع پانچ خورده اشاره نمود.

تیغه کرکره گالوانیزه - تیغه تک جداره | ایران فیدار

تیغه کرکره فوم دار از ورق گالوانیزه ساخته می شود و داخل آن از خمیر پلی اروتان پر می شود و رنگ آن الکترواستاتیک (ضد خش) می باشد و به علت کم صدا بودن و سبک بودن نسبت به سایر تیغه ها برای مکان های مسکونی، درب پارکینگی و پنجره ها استفاده می شود . این نوع تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشد . از این نوع تیغه ها برای کرکره برقی پارکینگ منازل و اماکن مسکونی از این نوع تیغه استفاده می شود . از بارزترین ویژگی های تیغه های فوم دار اتلاف انرژی کم تر و صدای بسیار کم به هنگام بازو بسته شدن درب اتوماتیک کرکره ای می توان عنوان کرد.

تیغه کرکره گالوانیزه - تیغه فوم دار | ایران فیدار

تیغه کرکره رول گیتر

تیغه کرکره رول گیتر از لحاظ امنیت در بین انواع تیغه کرکره برقی در رده ی امن ترین تیغه قرار می گیرد و بعد از آن تیغه پلی کربنات با لوله استیل قرار دارد. این تیغه ها با مفتول های فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی ساخته شده اند .
تیغه های رول گیتر ضد برش بوده و با قرقره هایی طراحی شده که از دو طرف داخل ریل قفل می شوند و امکان خروج درب از ریل را حتی با شدید ترین ضربه می گیرد. این تیغه کرکره در ورودی بانک ها ، مراکز تجاری ، طلافروشی ها و کلیه اماکن حساس با سطح امنیتی بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
از مزایا و ویژگی های  این نوع تیغه ها میتوان به بالاترین ضریب امنیت در برابر نفوذ با توجه به تعداد زیاد اتصالات بسیار محکم و مقاوم در برابر نفوذ اشاره نمود. این تیغه ها مناسب برای نصب در محل هایی که بادگیر با وزش باد های شدید هستند مورد استفاده قرار میگیرد.

تیغه کرکره رول گیتر - تیغه استیل | ایران فیدار

تیغه کرکره پلی کربنات

کرکره پلی کربنات شفاف از جنسی ساخته شده است که به آن فولاد پلاستیکی می گویند که از مقاومت و دوام بسیار بالایی بر خوردار است . جنس تیغه های پلی کربنات شفاف نسوز یا ضد حریق می باشد . امنیت هم یکی دیگر از مهم ترین مزیت های این در کرکره ای است . تمام این قابلیت ها در کنار زیبایی و چشم نواز بودن کرکره اتوماتیک پلی کربنات شفاف باعث شده است که این کرکره برقی به عنوان یکی از محبوب ترین و هم چنین امن ترین انواع کرکره اتوماتیک شناخته شود . ساخت درب کرکره ای پلی کربنات شفاف در رنگ بندی متنوع می باشد و باعث به وجود آمدن طیف رنگی مختلف در این کرکره ها و همچنین ایجاد تطابق با سلیقه های مختلف و هارمونی با محیط شده است . برخی از طیف های رنگی کرکره شفاف پلی کربنات شامل رنگ های عسلی – قهوه ای – بنفش روشن – صورتی – برنز – دودی – شیشه ای و … می باشد . داشتن قابلیت دید طرف مقابل درب در تمام طول شبانه روز هم یکی از خصلت های مهم کرکره اتوماتیک از جنس پلی کربنات شفاف می باشد که کمک زیادی به امنیت و زیبایی محیط می کند . شفافیت تیغه های درب های کرکره ای اتوماتیک ساخته شده از جنس پلی کربنات شفاف چیزی در حدود ۸۰٪ می باشد . این میزان از شفافیت ، در نوبه خود بسیار بالاست و این کرکره اتوماتیک را به یک کرکره کارآمد و زیبا تبدیل کرده است .

تیغه پلی کربنات - تیغه شفاف | ایران فیدار

انواع موتور درب اتوماتیک کرکره ای

موتور توبولار

موتور استوانه ای شکل توبولار یا تیوبلار (Tubular) به معنی تیوب شدن موتور داخل شفت (لوله) است. توان این موتور بر اساس نیوتن بر متر محاسبه می شود که بر اساس استاندارد از ۳۰ نیوتن تا ۳۰۰ نیوتن را در بر میگیرد.موتورهای توبولار به دو دسته سبک و سنگین (صنعتی) تقسیم می شود. مدل سبک که قدرت از ۳۰ الی ۱۴۰ نیوتن دارد و قطر لوله مورد نیاز آن (۸) می باشد برای مکان های که عرض تیغه ها خیلی زیاد نیستند و کاربر احتیاج به کارکرد زیاد موتور ندارد استفاده می شود اما در مدل صنعتی که از قدرت ۱۴۰ تا ۳۰۰ نیوتن را دارا می باشد و نیاز به شفت (لوله) ۱۱ دارد معمولا مورد استفاده برای درب های با عرض بالاتر تیغه و باز و بست شدن بیشتر درب استفاده قرار می گیرد, ناگفته نماند در کل موتور توبولار برای مکان هایی که مساحت کم تا متوسط کاربرد دارد.
این نوع موتور به غیر از وسایلی که داخل پکیج خود دارد برای نصب به موارد دیگری نیاز دارد که باید به صورت جداگانه تهیه شود از قبیل ریموت و ریسیور, صفحه پلیت و اندکپ می باشد.

موتور توبولار در اصفهان - فروش موتور توبولار | ایران فیدار

موتور ساید

موتور ساید کرکره برقی موتوری است که برای درهایی با وزن بالا که میزان تردد از آن بالاست، مورد استفاده قرار می گیرد. موتور ساید قدرتمند ترین نوع موتور کرکره برقی هستند و قابلیت کارکرد در شرایط نبود برق را نیز دارند. البته سرعت این موتور ها برای حرکت دادن تیغه کرکره برقی بالا نیست. موتورهای ساید بیشتر در مکان های پرتردد یا با ابعاد زیاد و یا محل هایی که بر دارا بودن برق اضطراری تاکید دارند استفاده می گردد؛ چون این موتور دارای دو نوع با ولتاژ های ۲۴ و ۲۲۰ ولت می باشد که مدل ۲۴ ولت آن دارای باطری یا منبع تغذیه یو پی اس برای استفاده در شرایط قطعی برق است موتور کرکره برقی که جز اصلی هر کرکره برقی به شمار می آید، با نیروی گشتاور دینامیک ، باعث به حرکت در آمدن تیغه ها و نهایتا باز و بسته کردن کرکره می گردد. اگر موتور کرکره برقی دارای «منبع تغذیه بدون وقفه» (ups) باشد، می توان بدون استفاده از برق درب اتوماتیک کرکره ای را باز و بسته نمود. موتور های ساید در قدرت های ۳۰۰ ، ۵۰۰ یا ۶۰۰ ، ۸۰۰ و ۱۰۰۰ کیلو در بازار رایج هستند.

فروش موتور ساید - قیمت موتور ساید | ایران فیدار

موتور سانترال

موتور سانترال کرکره برقی توانایی به حرکت درآوردن کرکره هایی را دارد که وزن سبکی دارند و میزان تردد از آن نیز متوسط است. می توان از موتور های سانترال کرکره برقی در شرایطی که نیاز است کرکره های قدیمی، تبدیل به کرکره اتوماتیک با تکنولوژی جدید گردند، استفاده نمود؛ چرا که این موتور ها دارای نصب ساده ای می باشند و به همین خاطر نیازی به تغییر کلی و اساسی در ساختار کلی کرکره وجود ندارند. البته استفاده از موتور های سانترال در سال های اخیر کمتر شده است. موتور سانترال در مرکز شفت کرکره برقی قرار می گیرد و به همین دلیل موتور کرکره مرکزی یا سنترال (سانترال) نامیده می شود . از مزایای این نوع موتور کرکره برقی حرکت سریع و روان در مقایسه با موتور کرکره های توبلار و ساید می باشد . بدلیل اینکه این موتور نیاز به فنر بندی شفت کرکره برقی دارد نصب آن مشکل و هزینه نصب آن بالا می باشد و امروزه عمده ترین کاربرد آن نصب بر کرکره های قدیمی ( لانه زنبوری ) و اتومات نمودن آن کرکره ها می باشد.

قیمت موتور سنترال - فروش موتور سنترال | ایران فیدار

مزایای درب اتوماتیک کرکره ای

امنیت
قابل شستشو
مقاومت بالا

کیفیت مناسب مونتاژ و بسته بندی
کیفیت مناسب زیرسازی و رنگ
استحکام و سختی بالا

قابلیت ساخت در ابعاد مختلف
جلوگیری از اتلاف انرژی
حداقل اشغال فضا در هنگام عملکرد

عرضه با تنوع رنگی بالا
ضد سرقت و دارای امنیت بالا
عملکرد دستی در هنگام قطع برق

مناسب شرایط آب و هوایی مختلف
زیبایی و آراستگی پارکینگ منزل
ضخامت یک نواخت تمامی نواحی

استعلام قیمت و ثبت سفارش در ایران فیدار


انواع در اتوماتیک در اصفهان | ایران فیدار انواع راهبند در اصفهان | ایران فیدار
انواع دزدگیر در اصفهان | ایران فیدار