ایران فیدار > درب اتوماتیک در اصفهان > درب اتوماتیک شیشه ای در اصفهان > متعلقات درب اتوماتیک شیشه ای
قطعات و یراق آلات درب اتوماتیک شیشه ای | ایران فیدار

قطعات سکوریت اتوماتیک در اصفهان

درجه بالایی از آسایش که با استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای تأمین می شود، نه تنها شما را قادر می سازد که محل عبور وسیع و باز و گشوده ای داشته باشید بلکه همچنین تضمین می نماید که درب ها همیشه به طور قابل اطمینانی بسته می باشند و درب هایی که به طور اتوماتیک و به راحتی و بدون نیاز به کوچک ترین تماسی باز می شوند زندگی روزمره ما را آسان تر می سازند و همچنین بسته شدن اتوماتیک درب ها بدون هیچ زحمت نیز احساس رفاه و امنیت را ایجاد می کنند که وجود این سیستم مستلزم یراق آلات و متریال مورد نیاز خود هستند . شرکت ایران فیدار افتخار این مهم را در تامین قطعات در اتوماتیک شیشه ای دارد.

در برقی شیشه ای - درب اتوماتیک فریم طلایی | ایران فیدار
در شیشه ای اتوماتیک در اصفهان | ایران فیدار

قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یکی از انواع شیشه های ایمنی است که به طور منظم در پروژه های ساختمانی استفاده می شود شیشه سکوریت چهار تا پنج برابر قوی تر از شیشه استاندارد و وزن هر متر مربع آن حدوداً ۲۵ کیلوگرم می باشد. شیشه سکوریت از طریق یک فرایند گرمایش شدید و سرد کردن سریع ساخته شده است و آن را از شیشه های عادی به شیشه نشکن تبدیل می ‌نماید .

فریم و پروفیل

فریم یا همان پروفیل درب اتوماتیک شیشه ای یکی از قطعات مهم در کار درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. برای آویزان کردن شیشه سکوریت روی ریل اصلی اپراتور ابتدا می بایست شیشه را فریم بندی نمود. پروفیل درب اتوماتیک شیشه ای از دو جنس آلومینیوم و استیل ساخته می شود. 

لاستیک دور شیشه سکوریت

قبل از نصب شیشه روی ریل اصلی می بایست به دور شیشه سکوریت فریم ( پروفیل ) فلزی بسته شود. همانطور که می دانید بستن قطعه ای فلزی به دور شیشه سکوریت باعث زخمی شدن آن می شود پس قبل از بستن پروفیل باید دور شیشه لاستیک بسته شده سپس پروفیل آلومینیومی دور آن جاگذاری و پیچ شود. لاستیک دور شیشه اولین قطعه ای است که در مونتاژ شیشه استفاده می شود.


ریل و کاور اپراتور

متعلقات اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای شامل موارد زیادی می باشد. برای نصب این متعلقات و لوازم نیاز به یک فضای جادار و مناسب می باشد که به این فضا جهت قرارگیری متعلقات اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای ریل و کاور گفته می شود. این ریل و کاور ها به طور معمول به دو مدل اروپایی و چینی تقسیم بندی می شود

موتور اپراتور

این موتور ها در دو جهت راستگرد و چپگرد و با ولتاژ ۲۴ کار می کنند. از بهترین موتورهای موجود در بازار که برای مکان هایی با تردد نامحدود استفاده می توان موتور دانکرآلمان را نام برد که برای اغلب اپراتور ها این موتور استفاده می شود. این موتور دارای قدرت بسیار بالایی برای مکان هایی مانند بیمارستان ، بانک ، هتل ها و ... است .

مویی

پس از بسته شدن لنگه متحرک پروفیل های بغل لنگه ثابت و متحرک روبروی هم قرار می گیرند و در نتیجه فاصله ای بین این دو لنگه خواهد افتاد . برای برطرف کردن این مشکل و از بین بردن درز دو لت از قطعه ای به نام مویی روی لت ها ثابت و متحرک استفاده می شود.

کنترل باکس اپراتور

تمامی برنامه ریزی ها و فرامین اعم از باز و بسته شدن لت ها ، قدرت ، سرعت و ... در طول کارکرد اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای به عهده قطعه ای به نام کنترل باکس می باشد. برخی از کنترل باکس ها بصورت آنالوگ و برخی دیگر بصورت دیجیتال تولید می شوند. در هر صورت بهتر است جهت تنظیم از کاتالوگ خود اپراتور استفاده گردد.

یو پی اس ups اپراتور

ups اپراتور جز قطعاتی است که در ریل اصلی قرار می گیرد.
باطری و یا یو پی اس باعث می شود که کاربر حتی در هنگام قطع برق هم بتواند از سیستم اپراتور خود حداقل تا ۵۰ بار باز و بسته شدن استفاده نماید. در برخی برندها باطری داخل خود اپراتور تعبیه شده است و در برخی دیگر می بایست بصورت جداگانه تهیه گردد.

قفل برقی مگنت اپراتور

یکی از مسائل قابل توجه به سیستم کلی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای این است که در زمانیکه برق به سیستم متصل بوده و درب هم در حالت بسته قرار دارد نمی توانید درب را با دست باز نمایید. در صورت قطع برق درب براحتی با دست باز خواهد شد که این مسئله باعث می شود که کاربر درخواست قفل شدن در هنگام قطع برق را دارد. برای رسیدن به این مهم نیاز به قفل برقی می باشد.

هنگر اپراتور

هنگر جز قطعاتی است که داخل ریل اصلی در قسمت داخلی قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد پس از رویت شخصی در جلوی درب موتور اپراتور حرکت کرده و تسمه هم در نتیجه حرکت خواهد کرد. لنگه های متحرک به همین تسمه ها متصل بوده تا با حرکت تسمه لنگه ها هم حرکت کند. قطعه ای که از تسمه به لنگه ها متصل است هنگر نامیده می شود. هنگر ها دارای دو تا سه غلطک می باشند . هنگر ها توسط خار هنگر به لت ها متصل می شود

غلطک ( فولی ) اپراتور

همانطور که می دانید لت های متحرک از یک جهت توسط موتور اپراتور درب برقی شیشه ای روی ریل اصلی اپراتور حرکت می کند که این قدرت موتور توسط تسمه به لت های متحرک منتقل می شود. زمانیکه موتور اپراتور از یک طرف در حال چرخاندن تسمه است برای اینکه براحتی تسمه در جهت مخالف موتور حرکت کند نیاز به یک بلبرینگ دارد تا حرکت هرزگردی را در جهت مخالف موتور انجام دهد. اسم این قطعه غلطک یا فولی ( پولی ) می باشد.

هدایتگر اپراتور درب برقی شیشه ای

زمانیکه لت های متحرک توسط هنگر ها روی ریل اصلی اپراتور قرار گرفت خواهید دید که لت ها بدلیل آویزان بودن از سمت پایین حرکت نامیزانی دارند و در نتیجه لت های متحرک در یک مسیر حرکت نمی کنند. برای برطرف کردن این مشکل از قطعه ای به نام هدایتگر استفاده می شود.