ایران فیدار > مقالات > قیمت جک پارکینگ - خرید جک پارکینگ | ایران فیدار

قیمت جک پارکینگ

انتخاب جک پارکینگی مناسب برای درب پارکینگ ، نیاز به مشاوره با کارشناسان در این ضمینه دارد تا از خسارات احتمالی و هزینه های اضافه و تلف شدن وقت در اثر انتخاب نادرست جک پارکینگی جلوگیری شود.دانستن وزن و طول هر لنگه از درب و میزان تردد روزانه کمک بسیار زیادی در انتخاب جک پارکینگی می کند. بهتر است مقدار بودجه در نظر گرفته شده را هم با کارشناس درمیان بگذارید تا درهمان رنج قیمتی مورد نظر شما مناسب ترین جک پارکینگی به شما معرفی شود. جک های مختلفی از ایرانی ، چینی و ایتالیایی گرفته تا آلمان و اسپانیا با قیمت ها و مشخصات فنی مختلف در بازار وجود دارد .


جک هیدرولیکی از نیروی تحت فشار سیالات (عموماً روغن غلیظ غیر قابل تراکم) استفاده می شود. مزیت عمده استفاده از جک هیدرولیکی ، قدرت بسیار بالا آن و امکان وجود نیرو ، فشار، گشتاور و حرکت یکنواخت آن است که کار را برای به حرکت درآوردن درب های سنگین ، راحت می کند ، به علاوه باعث می شود حرکت در آرام و بدون لرزش باشد. در حالی که این سیستم یعنی جک پارکینگی هیدرولیکی استهلاک بسیار پایینی دارد ، اما باید به سرویس و نگهداری پرهزینه آن توجه نمود.جک بازویی هیدرولیکی برای مکان هایی که تردد بسیار زیاد و وزن درب بسیار بالاست استفاده می شود. جک های بازویی هیدرولیکی پارکینگ را برای درب کارخانه ها ,سوله ها , درب پارکینگ ویلا و تمام درب ها با وزن زیاد استفاده می کنند . برخی برندهای جک پارکینگ هیدرولیک برای درب با وزن تا ۲۰۰۰ کیلو نیز مورد استفاده قرار می گیرد. جک های هیدرولیک به دلیل استفاده از فشار روغن دارای قدرت زیاد بوده و معمولا با دست قادر به نگه داشتن آن نخواهیم بود . جک های پارکینگی هیدرولیک نسبت به جک های پارکینگی الکترومکانیک مقاومت بیشتری در برابر نفوذ پذیری آب و خاک را دارا هستند و از لحاظ قیمت نیز به ممراتب دارای قیمت بالایی می باشند.

جک در دو لنگه - جک درب پارکینگ

موتور ارزان قیمت درب پارکینگ | ایران فیدار

جک  الکترومکانیک در واقع همان سیستم گیربکس مکانیکی می باشد که حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند. مکانیزم حرکت این جک های بازویی رتور و چرخ دنده می باشد، رتور که داخل استاتور قرار دارد با خاصیت مغناطیسی حرکت می کند و چرخ دنده را می چرخاند. چرخ دنده می تواند از جنس برنجی و یا پلاستیکی باشد .چرخ دنده هم که به شفت گیربکس متصل است حرکت چرخشی را به میل ماردان منتقل می کند و آن را می چرخاند.میل ماردان مانند یک پیچ بزرگ عمل می کند و مهره ماردان را که مانند یک مهره بزرگ ولی ثابت( برون چرخش) است را به جلو و یا عقب میراند .شفت استیل جک نیز که متصل به مهره ماردان است با عقب و جلو رفتن مهره ماردان روی ماردان حرکت کرده و درب را باز و بسته می کند. جک الکترومکانیکی مناسب درب های با تردد پایین و وزن پایین می باشد که بیشتر برای پارکینگ منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت جک الکترومکانیکی نسبت به جک هیدرولیکی پایین تر می باشد.


جک ریلی

جک درب ریلی برای درهایی با عرض حداکثر ۷ متر و با تحمل وزن تا ۱۶۰۰ کیلوگرم مناسب می باشد که متراژ و وزن درب ذکر شده برای درب صنعتی می باشد.موتور های ساخت ایتالیا از بهترین موتور های جک ریلی و جک بازویی هستند که عملکردی کاملا بی صدا و نرم دارند . در درب های ریلی ، در انتهای درب کشویی موتور جک ریلی یا جک کشویی نصب می شود و به واسطه یک رابط به نام دنده شانه ای به درب اتصال پیدا می کند .مدار جک ریلی یا جک کشویی همانند مدار جک بازویی می باشد که در برابر نوسانات برق بسیار حساس بوده و باید حتما قبل از ورود جریان برق به مدار حتما از یک محافظ برق استفاده کرد .اکثر برد های جک ریلی همانند جک بازویی دارای قابلیت تنظیم دور موتور و کم شدن دور آن در انتهای کار و ترمز را دارد امروزه اکثرا تمامی مدار فرمان ها به صورت کاملا دیجیتال می باشد. نکته مهم در نصب جک های ریلی روان سازی درب ریلی می باشد که بسیار پر اهمیت و قابل توجه می باشد. باید دقت نمود دنده شانه ها با توجه به جایگاه قرارگیری موتور به گونه ای روی درب نصب شوند که با حرکت موتور وزن درب روی موتور نیفتد و بر عکس با حرکت درب شاهد فاصله ریل از موتور نباشیم. دنده شانه ای رابط موتور و درب می باشد .دنده شانه ای به صورت هر شاخه یک متر موجود می باشد و می توان با قرار دادن چندین ریل در کنار هم بسته به اندازه درب مسیر باز و بسته شدن را آماده کرد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت ایران فیدار می باشد.